Undskylder de mange spørgsmål pt., men jeg bøvler lidt med det efter køb af ny computer. 🙈
Hvorfor er de to headsets jeg har parret med min iPhone, (AirPods 1 og Powerbeats) automatisk parret med min Mac?
Når jeg fx tænder for Powerbeats’ene, som oprindeligt kun er parret med telefonen, så kan de ikke finde ud af om de skal gå på telefonen eller computeren?
Har prøvet at slette dem på computeren, men de bliver ved med at dukke frem igen?!?!?
Skifter de ikke automatisk til den Apple enhed, hvor du lytter til noget. Har ikke selv nogen Apple BT headsets, men havde indtryk af at det fungerede sådan.
PallMei skrev:Skifter de ikke automatisk til den Apple enhed, hvor du lytter til noget. Har ikke selv nogen Apple BT headsets, men havde indtryk af at det fungerede sådan.
Ok, det ved jeg ikke. Men synes stadig det er irriterende.
https://www.reddit.com/r/apple/comments/lf91e4/tip_if_youre_having_problems_with_airpods/
Applefan skrev:Hvorfor er de to headsets jeg har parret med min iPhone, (AirPods 1 og Powerbeats) automatisk parret med min Mac?
Det er de fordi Apple har lavet det sådan.